قرارداد با ارگان ها

مجموعه ی شعبات عینک طبی و عینک آفتابی فجر آمادگی خود را برای عقد قرارداد خدمات دهی به کلیه کارکنان شرکت های دولتی و خصوصی اعلام می دارد.

ادامه مطلب

    بینایی سنجی

در کلیه شعبات عینک طبی و عینک آفتابی فجر بینایی سنجی از کلیه شهروندان در دوره های زمانی متناوب صورت می گیرد برای اطلاع از جزئیات.....

ادامه مطلب

انواع عینک های اورجینال

در هر یک از شعبات عینک فجر مراجعه کنندگان گرامی می توانند با اطمینان انواع عینک های طبی و عینک های آفتابی اصل را با اطمینان خرید نمایند.

جدیدترین دستگاه های اپتیکی

استفاده از به روزترین دستگاه های اُپتیمتری و بینایی سنجی در تمامی شعب یکی از جمله خدماتی است که برای هر چه بیشتر کیفیت در خدمات انجام می پذیرد.

دوشنبه, 21 اسفند 1391 14:35

آستیگماتیسم

نوشته شده توسط 
امتياز اين گزينه
(1 رای)

 401

آستیگماتیسم یک عارضه بینائی متداول است و که به دلیل نامتقارن بودن قرنیه رخ می دهد.
می افتد. قرنیه طبیعی مانند توپ بیس بال  گرد است. در زمان ابتلا به آستیگماتیسم قرنیه انحناء بیشتری، مانند توپ فوتبال پیدا می کند.40

علل آستیگماتیسم چیست؟
آستیگماتیسم می تواند همراه با دوربینی یا نزدیک بینی باشد.
به دلیل انحنای نامتقارن چشم مبتلا به آستیگماتیسم، شعاع های نورانی بر روی یک محور به صورت صحیح، و بر روی محور دیگر به شکلی غیر صحیح کانونی می شوند.
شعاع های نورانی ورودی به چشم بر روی یک نقطه در شبکیه کانونی نشده که در نتیجه آن اشیاء دور و نزدیک تار و یا در هم به نظر می رسند و شبیه به حالتی است که از شیشه ای موج دار نگاه می کنید.

سیمپتوم های شایع آستیگماتیسم عبارتند از:
تار دیدن اشیاء دور و نزدیک
ناتوانی در خواندن نوشته های کوچک
تنگ کردن مداوم چشمها به منظور تلاش برای بهتر دیدن

چشم پزشک و اپتومتریست شما به وسیله انجام آزمایش های مختلفی مانند آزمایش ساده دید، آزمایش دیفرکشن نور، بررسی قرنیه، نقشه برداری الکترونیکی از سطح چشم می تواند آستیگماتیسم را تشخیص دهد.

بازديدها 6342 مرتبه تاريخ آخرين به روز رساني دوشنبه, 21 اسفند 1391 15:16
ساير مطالب اين مجموعه: دوربینی »

نوشتن نظر

تمامي فيلد هاي ستاره دار بايد وارد شند(امکان درج متن HTML وجود ندارد)