قرارداد با ارگان ها

مجموعه ی شعبات عینک طبی و عینک آفتابی فجر آمادگی خود را برای عقد قرارداد خدمات دهی به کلیه کارکنان شرکت های دولتی و خصوصی اعلام می دارد.

ادامه مطلب

    بینایی سنجی

در کلیه شعبات عینک طبی و عینک آفتابی فجر بینایی سنجی از کلیه شهروندان در دوره های زمانی متناوب صورت می گیرد برای اطلاع از جزئیات.....

ادامه مطلب

انواع عینک های اورجینال

در هر یک از شعبات عینک فجر مراجعه کنندگان گرامی می توانند با اطمینان انواع عینک های طبی و عینک های آفتابی اصل را با اطمینان خرید نمایند.

جدیدترین دستگاه های اپتیکی

استفاده از به روزترین دستگاه های اُپتیمتری و بینایی سنجی در تمامی شعب یکی از جمله خدماتی است که برای هر چه بیشتر کیفیت در خدمات انجام می پذیرد.

دوشنبه, 21 اسفند 1391 14:51

پیر چشمی

نوشته شده توسط 
امتياز اين گزينه
(2 آراء)

44

 

پیر چشمی
پیر چشمی امری کاملا طبیعی است و بدین طریق اتفاق می افتد که به مرور زمان دید نزدیک تار شده، تمرکز به هنگام انجام کارهائی از قبیل : مطالعه، استفاده از تلفن همراه و یا کار کردن با کامپیوتر را دشوار می سازد.پیر چشمی یک بیماری نبوده و تنها با افزایش سن ارتباط دارد.44-
په چیز موجب پیر چشمی می گردد؟
در افراد جوان، عدسی چشم نرم و انعطاف پذیر است و برای دیدن تصاویر از مسافت های مختلف به سهولت تغییر شکل می دهد اما به تدریج و با افزایش سن عدسی بلورین چشمها، سخت شده و انعطاف خود را از دست می دهد. کاهش قابلیت انعطاف پذیری موجب می گردد تا چشمها برای تمرکز بر روی اشیاء نزدیک، توانائی تطبیق کمتری را داشته باشند.

علائم پیر چشمی
افراد اغلب اوقات علائم پیر چشمی را با دوربینی اشتباه می گیرند و این در حالی است که این دو حالت، علت های متفاوتی دارند. دوربینی در نتیجه اشکال در فرم قرنیه پدید می آید، در صورتیکه پیر چشمی به علت کاهش انعطاف پذیری عدسی ایجاد می گردد.
مشخصه بارز پیر چشمی:  دید تار به هنگام مطالعه، خیاطی کردن، استفاده از تلفن همراه و یا انجام هر نوع کاری است که در آن نیاز به دید نزدیک باشد.

درمان پیر چشمی
در زمینه درمان برای افرادی که دچار پیر چشمی هستند انتخاب های زیادی وجود دارد که از جمله آن استفاده از لنز های تماسی می باشد.
تکنولوژی کنونی این امکان را فراهم می کند که حتی به هنگام دچار شدن به پیر چشمی نیز کماکان بتوانند از لنزهای تماسی استفاده نمایند و نیازی به استفاده از عینکهای دو کانونی و یا عینک های مخصوص مطالعه نداشته باشند.

شایع ترین درمان های پیر چشمی عبارتند از :
ذره بین ها
عینک های دو کانونی
عینک های مخصوص مطالعه
 لنزهای تماسی :
لنزهای تماسی چند کانونی  Bausch+Lomb این امکان را برای شما فراهم می آورند که به صورت طبیعی و بدون نیاز  به صرف انرژی مضاعف، بر فواصل دور یا نزدیک تمرکز کنند.
پیش از استفاده از لنزهای تماسی چند کانونی PureVision و SofLens جهت حصول اطمینان از مناسب بودن آنها برای چشمهایتان با چشم پزشک و اپتومتریست خود مشورت نمائید.

 

 

بازديدها 5596 مرتبه تاريخ آخرين به روز رساني دوشنبه, 21 اسفند 1391 15:03
ساير مطالب اين مجموعه: « نزدیک بینی

نوشتن نظر

تمامي فيلد هاي ستاره دار بايد وارد شند(امکان درج متن HTML وجود ندارد)